وبلاگ دلونگی سرویس

طرز استفاده از سرخ کن برای ماهی

سرخ کن یک دستگاه پخت با تنوع بالا است که می‌تواند انواع مختلف غذاها را به روش‌های متعدد و با ترکیبات گوناگون تهیه کند. ماهی یکی از غذاهایی است که می‌تواند با کیفیت بسیار خوبی توسط این دستگاه تهیه شود. در این مقاله به روش تهیه ماهی با استفاده از سرخ‌کن و نکات مهم در این فرایند پرداخته شده است.

طرز پخت ماهی در سرخ کن

همانطور که اشاره شد، “فیله ماهی” یکی از روش‌های معمول تهیه ماهی در سرخ کن بدون روغن است. مراحل تهیه ماهی در سرخ کن بسیار ساده است و تنها کافی است تا چند نکته را در نظر داشته باشید:

دمای سرخ کن برای پخت ماهی “۲۰۰ درجه سانتی گراد” و زمان معمول آن “۱۲ تا ۲۰ دقیقه” است. بعد از ۷ تا ۱۵ دقیقه، فیله‌های ماهی را برگردانید تا هر دو طرف ماهی به‌طور یکنواخت پخته شوند.

“سیستم جریان حرارت مورد استفاده در سرخ کن، “ضخامت فیله‌های ماهی” و “مقدار و نوع روغن استفاده شده” بر زمان طولانی شدن پخت ماهی در سرخ کن اثرگذار هستند.

آموزش پخت ماهی در سرخ کن بدون روغن را در ادامه می‌خوانید.

مرحله‌های تهیه ماهی در سرخ کن بدون روغن

همانطور که ذکر شد، “فیله ماهی” یکی از روش‌های معمول تهیه ماهی در سرخ کن بدون روغن است. مراحل تهیه ماهی در سرخ کن بسیار ساده است و تنها کافی است تا چند نکته را در نظر داشته باشید:

  دمای سرخ کن برای پخت ماهی “۲۰۰ درجه سانتی گراد” و زمان معمول آن “۱۲ تا ۲۰ دقیقه” است. بعد از ۷ تا ۱۵ دقیقه، فیله‌های ماهی را برگردانید تا هر دو طرف ماهی به‌طور یکنواخت پخته شوند.

“سیستم جریان حرارت مورد استفاده در سرخ کن” ، “ضخامت فیله‌های ماهی” و “مقدار و نوع روغن استفاده شده” بر زمان طولانی شدن پخت ماهی در سرخ کن اثرگذار هستند.

 • سرخ‌کن دوقلو سنکور SFR9500 را بخرید

SFR9500 یک دستگاه سرخ‌کن دوقلو با توان قوی و کارایی بالا است که با قیمت مناسب عرضه می‌شود. این دستگاه دارای ۲ کاسه با ظرفیت ۴ لیتری و توان مصرفی ۱۸۰۰ وات است. با اجرای عملکرد عالی، این سرخ‌کن دارای یک صفحه لمسی با ۸ دستور پخت و قابلیت پخت مجزا در کاسه‌های خود است.

فیله‌ی ماهی سرخ‌شده یک غذای خوشمزه و لذیذ است که با استفاده از سرخ‌کن می‌توان بهترین حالت را برای آن فراهم کرد.

مواد لازم برای تهیه فیله‌ی ماهی سرخ‌شده در سرخ‌کن بدون استفاده از روغن عبارتند از:

 • تخم‌مرغ (تعداد تخم‌مرغ بسته به تعداد فیله‌ها متغیر است)
 • نمک
 • آرد
 • لیمو
 • ادویه (نوع ادویه‌ها بسته به سلیقه متفاوت است؛ اغلب از فلفل سیاه استفاده می‌شود)

دستور تهیه ماهی سوخاری در سرخ کن

 • ماهی را فیله کنید.
 • فیله‌های ماهی را در یک کاسه به مدت ۳۰ دقیقه در نمک و لیمو قرار دهید.
 • تخم مرغ (ها) را در یک کاسه بزرگ و آرد را داخل بشقاب بریزید.
 • سپس فیله‌های ماهی را یکی یکی ابتدا به تخم مرغ و سپس به آرد آغشته کنید.
نکته مهمی که باید در سرخ کردن ماهی در دستگاه سرخ کن هوا رعایت کنید این است که تکه‌های ماهی را “بر روی یکدیگر قرار ندهید” و نیز “با فاصله از یکدیگر در کاسه سرخ کن قرار دهید” تا فرایند پخت یکنواخت طی شود.
 • سرخ کن بدون روغن فیلیپس HD9270

سرخ کن بدون روغن HD9270 یکی از محصولات پرفروش در بازار است که دارای عملکرد بسیار عالی است و از پنل کنترلی لمسی استفاده می‌کند. سیستم گردش حرارت این دستگاه از فناوری پخش حرارت rapid air (فناوری انحصاری سرخ کن‌های بدون روغن فیلیپس) استفاده می‌کند که حرارت خشک را به طور مداوم درون مخزن غذا حفظ می‌کند.

توان مصرفی و ظرفیت سرخ کن بدون روغن فیلیپس HD9270 به ترتیب ۲۰۰۰ وات و ۶ لیتر است که می‌توان در آن تعداد زیادی فیله ماهی را سرخ کرد. پنل کنترل این سرخ کن نیز دارای صفحه لمسی و ۷ دستور پخت است.

به دلیل استفاده از جریان حرارت خشک، برای پخت ماهی در آن نیازی به مقدار زیادی روغن ندارید. برای سرخ کردن ماهی در این سرخ کن، می‌توانید به این صورت عمل کنید: ابتدا قبل از اضافه کردن تکه‌های ماهی، کف مخزن سرخ کن را با چند قطره روغن چرب کنید. سپس مقداری روغن بر روی سطح فیله‌های ماهی بریزید تا هر دو سمت آنها چرب شود. این روش باعث می‌شود ماهی‌ها به طور یکنواخت و یکدست پخته شوند.

 • سرخ کن بدون روغن تفال EY701

EY701 یک دستگاه سرخ کن لمسی معتبر با توانایی بالا در اختیار دارد، با مصرف انرژی ۱۷۰۰ وات و یک صفحه نمایش لمسی دارای ۸ برنامه پخت پیش فرض است. کاسه این سرخ کن ۵.۶ لیتری است، که هم نچسب بوده و هم دارای ویژگی ضد خش می‌باشد.

سرخ کن بدون روغن تفال EY701 دارای سیستم گردش حرارت 3D Air Pulse technology است که به شما امکان می‌دهد تا غذاهای با کیفیتی بسیار بالا پخت کنید.

سرخ کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X